10 artykułów papierniczych potrzebnych w szkole

10 artykułów papierniczych potrzebnych w szkole

Do najniezbędniejszych artykułów papierniczych potrzebnych w szkole nie należą wyłącznie zeszyty i długopisy, ale również inne przyrządy niezbędne podczas lekcji. Ważne jest by artykuły były różnorodne i podobały się dzieciom, ponieważ to właśnie one mogą umilić naukę i sprawić, że nasze pociechy będą chętniej uczestniczyć w zajęciach szkolnych.

zeszyt-min1. Zeszyt
Zeszyty to artykuł papierniczy, który potrzebny jest w szkole każdemu uczniowi. Przy wyborze zeszytu warto zwrócić uwagę na liczbę kartek oraz okładkę. Wybierając ile stron powinien mieć zeszyt, warto wziąć pod uwagę fakt, że ich liczba nie powinna być ani zbyt mała, ani zbyt duża. Zeszyt powinien wystarczyć na cały semestr lub rok, ale nie powinien być zbyt ciężki – w końcu powinniśmy chronić plecy naszych pociech. Jeśli chodzi o okładki, to przede wszystkim powinny się one podobać naszym dzieciom. Wybór jest szeroki, dlatego z pewnością uda nam się wybrać coś co będzie w ich guście.

okładka-min2. Okładka
Niezbędnym artykułem papierniczym każdego ucznia jest okładka. Dzięki niej zarówno zeszyt jak i książka nie zniszczą się. Nawet jeśli dziecko będzie nosić codziennie do szkoły swoje zeszyty, będą one w bardzo dobrym stanie – nie postrzępią się, nie podrą, ani nie pogną. Trzeba jednak pamiętać o dobraniu odpowiedniego rozmiaru okładki do danej książki, czy zeszytu. O ile w przypadku zeszytów są to zazwyczaj standardowe rozmiary, to książki mogą być już bardzo różnej wielkości. Najlepiej jest zmierzyć książkę i na tej podstawie starać się dobrać okładkę. Jeśli jest zaś taka możliwość, to najpewniejszym sposobem będzie przymierzenie każdej z książek do danej okładki.

dlugopiszmywalny-min3. Długopis zmazywalny
Jednym z najważniejszych artykułów papierniczych potrzebnych w szkole jest długopis. Dziecko używa go praktycznie podczas całego pobytu w szkole, dlatego ważne jest by miał nie tylko walory estetyczne, ale również był wygodny. Im wygodniej długopis leży w reku, tym dziecko mniej męczy się przy pisaniu. Warto również wziąć pod uwagę długopisy zmazywalne, dzięki którym każdy popełniony przez dziecko błąd będzie mógł być w łatwy sposób zmazany i poprawiony, bez brzydkich śladów i przekreśleń w zeszycie. Służy do tego gumka, która jest zazwyczaj wbudowana w długopis. Czasami możemy spotkać się jednak z długopisami bez takiego dodatku i wtedy należy dokupić odpowiednią gumkę.

olowekautomatyczny-min4. Ołówek automatyczny
Ołówek to drugi obok długopisu artykuł papierniczy wykorzystywany w szkole. Dzieci używają ołówków najczęściej w przypadku notatek, których nie są do końca pewne. Zazwyczaj ołówkami piszę sie także w podręcznikach. W ten sposób książki się nie niszczą, ponieważ w każdej chwili wszystkie zapiski można wytrzeć gumką. Bardzo ciekawą alternatywą dla tradycyjnych ołówków, są ołówki automatyczne. Ich zaletą jest to, że nie wymagają temperowania. Ich ostrza zawsze nadają się do pisania i nie łamią się. Łatwo można je też naładować nowymi wkładami, a cały proces nie tworzy żadnych dodatkowych zanieczyszczeń jak w przypadku temperowania zwyczajnego ołówka.

dlugpisyzelowe-min5. Długopisy żelowe
Długopisy żelowe to artykuły papiernicze, które muszą znaleźć się w tornistrze Twojego dziecka. Dzięki nim wszystkie notatki z lekcji staną się bardziej czytelne, ponieważ dziecko w łatwy sposób będzie mogło zaznaczyć rzeczy, na które ma zwrócić uwagę w domu. Ponadto proponowane przez nas długopisy mają mocne, fluorescencyjne kolory, dzięki temu zapisy nimi wykonane będą w łatwy sposób rzucać się w oczy, a zarazem łatwiej będzie je zapamiętać. Dzieci lubią kolorowe rzeczy, dlatego warto dać dziecku możliwość wyboru jak największej palety kolorów długopisów żelowych tak, aby dany kolor kojarzył im się tylko z jednym zagadnieniem, czy przedmiotem.

gumka-min6. Gumki do ścierania
Zadaniem tego artykułu papierniczego jest pozbywanie się śladów ołówka. Przy wyborze gumki należy kierować się tym, czy wygodnie leży w ręku. Gumki o kształcie ergonomicznym, dopasowanym do dłoni dziecka sprawdzają się świetnie, ponieważ pozwalają na dokładniejsze ścieranie bez nadwyrężania ręki. Ponadto zabawne, kolorowe wzory na gumkach gwarantują uśmiech na twarzy dziecka i nie zostawiają mażących, kolorowych śladów na zeszycie. Większe gumki ważą więcej, ale wystarczają na dłużej. To od dziecka powinno zależeć, czy woli większy, czy też mniejszy rozmiar gumki.

kredki-min7. Kredki
Każde dziecko w wieku szkolnym lubi rysować. Z tego powodu warto kupić mu kredki, które będą miały piękne i przyjemne dla oka kolory. Mimo iż na rynku istnieje wiele rodzajów kredek (pastelowe, świecowe, itp.) każdy uczeń musi posiadać również najzwyklejsze kredki ołówkowe. Podczas zakupów warto wybrać takie, które wykonane są z żywicy bezdrzewnej. Jeśli dziecko złamie taka kredkę, nie będzie musiało obawiać się drzazg. Do tego należy zapewnić dziecku odpowiednie możliwości wybierając zestaw kredek przynajmniej 12 kolorowy, aby mogło wyrazić siebie za pomocą jak największej ilości różnorodnych kolorów.

temperówka-min8. Temperówka
Kolejnym z artykułów papierniczych potrzebnych w szkole jest temperówka. Czy Twoje dziecko notorycznie gubi w szkole swoją temperówkę? Jeśli tak, powinieneś zdecydować się na taką, o którą Twoja pociecha będzie dbać i żal jej będzie ją zgubić. Przykładem jest interaktywna temperówka w kształcie króliczka. Może uczynić z niej swojego przyjaciela, którego na pewno już nie zgubi. Temperówka jest niezbędnym elementem wyprawki każdego ucznia i powinna znaleźć się w każdym piórniku. Warto zwrócić uwagę także na rozmiary temperówki. Powinna ona mieć przynajmniej dwa otwory na cienkie oraz grube ołówki oraz kredki, tak by dziecko mogło strugać oba rodzaje.

piórnik-min9. Piórnik
Piórnik to jeden z artykułów papierniczych potrzebnych w szkole, który stale towarzyszy Twojemu dziecku. Każdego dnia znajduje się on na ławce, a dziecko ciągle na niego patrzy. Z tego względu powinien być przyjazny dla oka dziecka. Przykładem takiego piórnika jest piórnik włochacz z żabą – występuje w przyjemnych kolorach i posiada ciekawy nadruk. Ponadto jest wykonany solidnie, a dzięki swojemu kształtowi i wielkości z pewnością pomieści wszystkie przybory potrzebne na lekcjach. Odpowiedni piórnik nie jest zakupem na jeden rok. Zadbany powinien wystarczyć dziecku na cały tok nauki, choć jak wiadomo preferencje dziecka lubią się zmieniać, więc niezależnie od tego w jakim będzie stanie konieczna może być jego wymiana.

teczkazgumka-min10. Teczka z gumką
Kompletując artykuły papiernicze niezbędne w szkole warto pamiętać o zakupie teczki, w której dziecko będzie mogło trzymać różne dodatkowe materiały – zarówno kartki rozdawane przez nauczycieli jak i rysunki i inne prace. Teczka gwarantuje, że materiały nie ulegną żadnym uszkodzeniom w plecaku. Przy jej wyborze warto kierować się nadrukowanym na niej motywie – powinien być on dla dziecka przyjemny i ciekawy.

, , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *