Bajki dla dzieci

Bajki dla dzieci

Bajki dla dzieci – jak wybrać odpowiednią?

Każdy rodzic wie, że czytanie dzieciom jest bardzo ważne, ponieważ rozwija w nich nie tylko wyobraźnię, ale również sprawia że dziecko szybciej uczy się mówić, słuchać ze zrozumieniem. Zachęca też do zadawania pytań i tym samym do poznawania świata. Kształtuje i daje poznać maluchowi zachowania w sytuacjach, w których on sam jeszcze nie był.
Tematykę i tym samym tytuł bajki należy dostosować do wieku i do zainteresowań dziecka. Niemowlaki w pierwszej kolejności „patrzą” a później słuchają. Dlatego bajki w książkach, w których coś się świeci, gra, mówi, wibruje będą strzałem w dziesiątkę.
Chłopiec, który kocha dinozaury – bardzo chętnie dowie się o tym jak, gdzie i kiedy żyły. Dziewczynka – mała księżniczka – zasłucha się w opowieściach o odważnych rycerzach, groźnych smokach i radosnych zakończeniach.

Bajki dla dzieci – kiedy zacząć czytać?

Od pierwszych miesięcy życia dziecka. Niemowlę uwielbia słuchać spokojnego głosu mamy lub taty, jednocześnie obserwować mimikę twarzy oraz obrazki pokazywane w książeczce. Z czasem maluch sam będzie wybierał książeczki, które będzie chciał „poczytać”.
Rodzice czytali nam bajki na dobranoc? Róbmy tak samo! Zamiast bajek w telewizji, które nie zawsze są odpowiednie dla wieku naszych dzieci, sami wybierzmy odpowiednią dla maluszka lekturę. Ten wieczorny rytuał buduje mocne więzi między dzieckiem a czytającym oraz daje sygnał: pora iść spać.
Starsze dzieci będą słuchać nas aktywnie – zadawać pytania na temat ilustracji jak również samego tekstu. Warto spokojnie i cierpliwie odpowiadać na nawał pytań i oczywiście rozmawiać o przeczytanej bajce.

Kliknij tutaj i kup najlepsze bajki dla dzieci »

Bajki dla dzieci – w XXI wieku

Niestety, w obecnych czasach, gdzie Internet i wszelka cyfryzacja są szeroko dostępne, rodzice rezygnują z czytania na rzecz bajek, kreskówek i filmików w telewizji czy Internecie. Dziecko najczęściej ogląda bajki samo podczas gdy mama i tata próbują w tym czasie „coś ogarnąć” .
Nie powinno tak być – jako rodzice jesteśmy zobowiązani poświęcić wieczorem chociaż chwilę sam na sam z dzieckiem i książką. Można potraktować to jako inwestycję w przyszłość – przyszłość naszych pociech.

Bajki dla dzieci – nowości!

Obecnie bajki dla dzieci to często nie tylko książka z kolorowymi ilustracjami i znaną treścią – ale nowe książeczki wykonane z najróżniejszych materiałów plastik , tektura, plusz. Pojawiło się wielu współczesnych autorów, którzy piszą pouczające bajki z bardzo trafnymi morałami. Książeczki oprócz treści zawierają elementy do zabawy dzięki którym dziecko jeszcze chętniej słucha i jednocześnie bawi się podczas czytania. Mamy szeroki wybór dodatkowych bodźców, które pobudzają wyobraźnie dziecka takie jak elementy wydające dźwięki, ruchome części, czy nawet puzzle. Sam zdecyduj jaką dodatkową atrakcję otrzyma Twoje dziecko!

Bajki dla dzieci – nasze propozycje

bajki dla dzieciDla niemowląt polecamy książeczki kontrasty – już od 3 miesiąca życia. Małe dziecko z pewnością zainteresuje się serią książeczki piankowe pt. Miś , Lew, Żyrafa, Słonik – zbierz całą kolekcję – Maluszek będzie zachwycony!

Każde dziecko kocha kąpiele – specjalnie dla najmłodszych amatorów wodnych przygód – Książeczka kąpielowa – Wesoła Rybka. Starszaki z chęcią poznają polską klasykę – przypomnijmy sobie „Sto bajek” Jana Brzechwy.

Mały chłopiec – to seria książeczek idealna dla małych mężczyzn. Cała kolekcja licznych tytułów m in. Karetka Mietka, Taksówka Romka zainteresuje każdego chłopczyka.
Mała dziewczynka – specjalnie dla najmłodszych dam – Każda dziewczynka z pewnością ucieszy się z całej kolekcji! „Klara robi porządki” – na pewno przypadnie do gustu przyszłym perfekcyjnym Paniom domu.

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *