Ciekawi świata 1 Fizyka Operon

Ciekawi świata 1 Fizyka Operon

Ciekawi świata 1 Fizyka Operon
Podręcznik do fizyki do klasy pierwszej liceum ogólnokształcącego i technikum, zakres rozszerzony, seria Ciekawi świata.

Ciekawi świata 1 Fizyka to podręcznik przeznaczony do klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych mających realizować program nauczania fizyki na poziomie rozszerzonym. Podręcznik należy do serii Ciekawi świata wydawnictwa Operon. Jest tym samym zbudowany w bardzo podobny sposób do innych podręczników należących do tej serii. Został podzielony na siedem głównych rozdziałów zawierających od kilku do kilkunastu lekcji odpowiadających programowi nauczania. Autor podręcznika skupił się na tym, by zawarta w nim wiedza była przydatna uczniom również w życiu codziennym.

Wiedza zawarta w podręczniku Ciekawi świata 1 Fizyka przedstawiona jest w bardzo przystępny sposób, a zrozumienie poszczególnych kwestii ułatwiają specjalne piktogramy. Są to obrazki, które wskazują na okienko matematyczne, przykład, doświadczenie, definicję, ciekawostkę lub element, który warto zapamiętać. Dodatkową pomocą służącą do zobrazowania w bardziej przystępny sposób zjawisk fizycznych są zdjęcia oraz schematy graficzne. Dzięki nim uczeń skojarzy zjawiska z sytuacjami, czy przedmiotami widzianymi na co dzień, co w znaczący sposób przyczyni się do łatwiejszego zrozumienia i zapamiętania ich zależności.

Numer ewidencyjny w wykazie MEN: 593/1/2012/2015

Autorzy: Grzegorz Kornaś

Rok wydania: 2015

Wydawnictwo: Operon

, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *