Kolejne 5 z 15 gier, w które zagracie z nami na Board Mania

Kolejne 5 z 15 gier, w które zagracie z nami na Board Mania

Przybliżamy Wam tematykę i zasady kolejnych 5 z 15 gier, w które będziecie mogli zagrać całkowicie za darmo na naszym stoisku na Edycji Zimowej Festiwalu Gier Planszowych i Karcianych Board Mania 2016. Poprzednie 5 gier możecie poznać klikając tutaj. Do wspólnej zabawy zapraszamy w dniach 13-14 lutego do budynku lubelskiego Centrum Kultury w Lublinie.

rancho-grannaRancho to gra planszowa przeznaczona dla graczy od 7 roku życia. Jest kontynuacją i rozwinięciem niezwykle popularnej gry Super Farmer. Zawiera dodatkowe możliwości strategiczne względem swojej poprzedniczki, dlatego oferuje jeszcze więcej świetnej zabawy, a przy tym wymaga bardziej przemyślanych posunięć. Gra polega na rzucaniu dwunastościennymi kostkami, dzięki którym możemy zarządzać naszym rancho, rozwijać je i dodawać kolejne zwierzęta do naszej hodowli. Wygrywa gracz, którego rancho okaże się najlepsze. Może bawić jednocześnie od 2 do 6 graczy. Czas rozgrywki to około 45 minut.

 

gra-goracy-ziemniak-junior-alexGorący ziemniak junior jest grą planszową przeznaczoną dla osób już od 4 roku życia. Wymaga szybkiego myślenia i kojarzenia faktów. Polega na rzucaniu Gorącego Ziemniaka wraz z pytaniem do jednego z graczy, który musi odpowiedzieć na nie tak szybko by się nie sparzyć. Gra jest niesamowicie dynamiczna i oferuje jednocześnie walor edukacyjny, przy okazji ćwicząc myślenie. Zawiera aż 165 kart pytań, więc można się bawić nią przez długi czas bez obaw, że pytania zaczną się powtarzać. Poziom pytań jest oczywiście dostosowany do wieku najmłodszych osób mogących w nią grać. Liczba graczy może wynosić od 2 do 8 osób.

 

gra-jaki-to-zwierzakJaki to zwierzak to kolejna propozycja przeznaczona dla najmłodszych graczy od 5 lat w górę. Jej zasady są bardzo proste. Na początku rozgrywki gracze rozkładają karty na stole. Następnie jeden z nich rzuca kostką, która posiada nadrukowane cechy zwierząt np. 4 nogi. Osoba, która jako pierwsza znajdzie daną cechę wśród kart zwierząt rozłożonych na stole uderza w dzwonek i podaje nazwę prawidłowego zwierzęcia. Jeśli będzie poprawna zdobywa punkt. Liczba graczy uczestniczących w jednej rozgrywce może wynosić od 2 do 4. Czas jednej partii to ok. 15 minut.

 

 

jungle-speed-rebelJungle speed to bardzo dynamiczna gra z prostymi zasadami. Na środku stawia się totem, dookoła którego wsiadają wszyscy uczestnicy rozgrywki. Następnie każdy dostaje karty, które układa w kupce przed sobą. Zabawa się zaczyna i każdy z graczy odsłania po jednej karcie. Jeśli inny gracz położy taką samą kartę, dochodzi do pojedynku, który wygrywa ten, kto pierwszy złapie totem. Zwycięzca pozbywa się karty, a przegrany musi dołożyć je do swojego stosiku. Wygrywa ten kto jako pierwszy pozbędzie się wszystkich kart. Liczba graczy to od 2 do 20 osób. Średni czas jednej partii to ok. 10-15 minut.

 

gra-kto-drugi-ten-lepszy-lucrumKto drugi, ten lepszy to gra planszowa o bardzo przewrotnych zasadach, które dają niezwykłe emocje i są jednocześnie bardzo zabawne. Autorzy gry postanowili zmienić podstawową zasadę wszystkich gier, która mówi, że wygrywa pierwszy. W tej grze najwięcej punktów zdobywa zawsze osoba, która jest druga! Wszyscy gracze starają się, by zająć drugie miejsce, ale jednocześnie wyprzedzić wszystkich pozostałych. Dochodzi przez to do naprawdę zabawnych sytuacji, a sama gra nigdy się nie nudzi. W każdej z 5 tur uczestniczyć może od 2 do 6 osób. Czas rozgrywki to mniej-więcej 20 minut.

 

Opisy kolejnych 5 gier, w które będziecie mogli zagrać przychodząc na nasze stoisko na Edycji Zimowej Board Mania 2016 znajdziecie w kolejnym wpisie. Przypominamy też o konkursie na portalu Facebook, który organizujemy wraz z Board Mania, gdzie do wygrania są aż 3 gry planszowe!

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

, , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *