Gry Mikołaj – gry planszowe na Mikołaja

Gry Mikołaj – gry planszowe na Mikołaja

Gry Mikołaj – czy gra planszowa to dobry prezent na Mikołaja?

Gry Mikołaj – kliknij tutaj i kup najlepsze gry planszowe na Mikołaja »

Gry Mikołaj zawsze idą ze sobą w parze. W końcu okres zimowy, czyli okolice popularnego Mikołaja, to czas, gdy zabawy na zewnątrz trzeba bardzo często ograniczać. Dzieje się tak, ponieważ bardzo często brakuje jeszcze białego puchu, a mimo to temperatury nie sprzyjają innym zabawom bez śniegu. W takich warunkach ciężko jest znaleźć sobie coś pożytecznego do robienia, aby zabić czas. Nie mamy też zbyt wielkiego wyboru jeśli chodzi o rozrywkę. W końcu ile godzin dziennie można oglądać telewizję, czy grać na komputerze? Idealnym rozwiązaniem tego problemu są gry planszowe, a Mikołaj to najlepszy okres, aby rozpocząć swoją przygodę z planszówkami. Jest to rozrywka pozwalająca na rozgrywanie wielogodzinnych partii, która dzięki swojej nieprzewidywalności nigdy się nie nudzi. Jej bardzo pozytywnym aspektem jest również to, że nie wymaga żadnych innych zasobów i zbliża do siebie ludzi. Nie da się bowiem grać w większość tytułów nie posiadając przynajmniej jednego kompana do gry. Czas spędzany przy grze jest zatem czasem spędzanym z ludźmi, co bardzo dobrze wpływa na każdego.

Gry Mikołaj – najlepsze gry od Mikołaja

Najlepsze gry, które może przynieść nam Mikołaj, to oczywiście wszelkiego rodzaju gry planszowe. Zależnie od naszych upodobań i wieku mogą być one bardziej lub mniej rozbudowane. Niektóre z nich pozwalają na rozgrywkę już jednego gracza, ale najwięcej zabawy dają te, w których pojawia się rywalizacja z innymi osobami. Takie gry pozwalają na jednoczesną grę nawet ośmiu osób. Wybierając grę, którą chcemy podarować komuś na Mikołaja musimy także zwrócić uwagę na to w jakim jest wieku. Gry planszowe potrafią mieć bardzo skomplikowane zasady, których małe dziecko może nie zrozumieć. Mimo tego, że z pozoru najciekawsze powinny być te dające najwięcej możliwości gry, to bardzo często najbardziej lubimy te proste. Ich przewagą jest to, że niezależnie od tego, czy jest to kogoś pierwsza, czy dwudziesta rozgrywka wszyscy mają takie same szanse, ponieważ zasady gry są bardzo proste. Takie tytuły pozwalają na szybkie rozegranie jednej, czy dwóch partii i szybkie zrelaksowanie się. Warto zatem mądrze wybrać odpowiednią grę planszową.

Gry Mikołaj – nasze propozycje

monopolyMonopoly
Monopoly, to jedna z najpopularniejszych gier na Mikołaja na przestrzeni wieków. Chyba nie ma nikogo, kto nie zagrywał się w tę grę wieloma godzinami budując swoje finansowe imperium. O ile w dawnych latach gracze ogrywali wersję międzynarodową, to obecnie możemy cieszyć się rozgrywką odnoszącą się do realiów i miejsc w naszym kraju. Daje to dodatkową frajdę, ponieważ możemy zakupić firmy i budynki przy ulicach, które widzimy na co dzień w realnym świecie. Gra oprócz rozgrywki uczy również zarządzania finansami, inwestowania oraz negocjowania z innymi. Nadaje się zarówno dla młodych, jak i starszych osób, które mają w sobie nutkę przedsiębiorcy.

story-cubesStory Cubes
Story Cubes jest przeznaczony dla osób bardzo kreatywnych, które uwielbiają puszczać wodze fantazji i świetnie bawią się za pomocą wyobraźni. Dzięki kostkom mamy możliwość stworzyć niesamowite historie, z których niektóre mogą okazać się straszne, a inne bardzo śmieszne. Ta gra nie daje żadnych ograniczeń, mamy pełną swobodę działania. Jest to jedna z najlepszych pozycji do podarowania na Mikołaja, ponieważ nadaje się do zabrania ze sobą w każde dowolne miejsce ze względu na zajmowanie małej ilości miejsca. Nie ważne, czy wybieramy się na ferie, czy do rodziny na święta – Story Cubes zawsze mogą nam towarzyszyć i umilać czas. Zasady gry są na tyle proste i uniwersalne, że będą cieszyć zarówno dzieci, młodzież i dorosłych.

dixitDixit
Dixit, to zestaw pięknie zdobionych kart do gry, która opiera się o spryt i intuicję. Gra bazuje na skojarzeniach oraz zastawianiu pułapek na innych graczy. Kto okaże się bardziej przebiegły ten wygrywa! W grę może grać od 3 do 6 graczy i jest przeznaczona dla osób powyżej ósmego roku życia. Jedna partia zajmuje około 30 minut. Do gry dołączona jest instrukcja w języku polskim, która w jasny sposób przedstawia wszystkie zasady oraz możliwości taktyczne. Gra idealnie nadaje się na Mikołaja, ponieważ wciąga na długie godziny i się nie nudzi.

, , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *