Gry planszowe bestsellery 2016

Gry planszowe bestsellery 2016

Gry planszowe bestsellery 2016 – trendy

Gry planszowe bestsellery 2016 to wszystkie planszówki, które odnotowały rekordy sprzedaży w ubiegłym roku. Są to gry, które zostały docenione przez graczy w specjalny sposób. Mimo rosnącej popularności komputerów oraz tysięcy gier, w które można na nich grać, tradycyjne gry planszowe nie tracą na popularności. Jest to bardzo dobra wiadomość, ponieważ klasyczne planszówki umożliwiają nam nie tylko wspaniałą zabawę, ale dają także wiele innych możliwości, których nie oferują zazwyczaj gry komputerowe. Gry planszowe pozwalają nam twórczo spędzić czas, a do zabawy zaprosić możemy wiele osób – poczynając od członków rodziny aż do osób, z którymi nie mamy tak dobrego kontaktu. Gry planszowe bestsellery 2016 są niezwykle uniwersalne i dlatego z pewnością przypadną do gustu każdemu, kogo zaprosimy do wspólnej rozgrywki. Na tym jednak nie kończą się plusy bestsellerów z 2016 roku. Warto również wspomnieć, że wiele gier z tej kategorii umożliwia rozwój dolności poznawczych, takich jak pamięć, spostrzegawczość czy myślenie przyczynowe.

Gry planszowe bestsellery 2016 – na co się decydowaliśmy?

Grupa, w której skład wchodzą gry planszowe bestsellery 2016 jest niezwykle różnorodna i trudno stwierdzić, jakiego typu gry dominowały w ubiegłym roku. Na liście najpopularniejszych planszówek 2016 roku znajdziemy zarówno tradycyjne gry planszowe, które sprzedają się bardzo dobrze od wielu lat, ale również nowe typy gier. Gry planszowe bestsellery 2016 można podzielić na kilka podstawowych kategorii. Na szczególna uwagę zasługują gry logiczne, czyli takie, które umożliwiają ćwiczenie myślenia logicznego, a także gry przygodowe. Ta ostatnia grupa w ciągu ostatnich lat zdobyła rzeszę zwolenników, którzy nie wyobrażają sobie bez nich życia. Organizowane są nawet specjalne wydarzenia, podczas których gracze z całego kraju mogą zmierzyć się ze sobą, świetnie się przy tym bawią. Bardzo dużą część gier planszowych bestsellerów 2016 roku stanowią gry dla dzieci. Oznacza to, że dbamy o prawidłowy rozwój psychologiczny najmłodszych graczy i staramy się znaleźć dla nich kreatywne zajęcie.

Gry planszowe bestsellery 2016 – Wasz wybór

dobbleDobble
Gry planszowe bestsellery 2016 to najczęściej kupowane gry w roku ubiegłym. Wśród nich znaleźć możemy wiele gier towarzyskich, który wymagają udziału kilku graczy. Gry tego rodzaju integrują i pozwalają spędzić wolny czas w ciekawy i nieszablonowy sposób. Stanowią ciekawą alternatywę dla tradycyjnych spotkać towarzyskich. Jednym z bestsellerów 2016 roku jest gra Dobble, przeznaczona dla wszystkich osób powyżej 6. roku życia bez względu na płeć oraz zainteresowania. Dobble polegają na dopasowaniu kart gracza do symboli dostępnych wszystkich biorącym udział w rozgrywce. Jest to planszówka niezwykle interesująca, ponieważ umożliwia granie na kilka sposobów, a jej zasady przewidują wiele modyfikacji, których mogą dokonać gracze. W tej sposób Dobble można przystosować do własnych potrzeb. Stanowią one wspaniałą rozgrzewkę przed bardziej skomplikowanymi grami i z pewnością wywołają uśmiech na twarzy każdego grającego.

catan-nowa-edycjaCatan (Nowa Edycja)
W ubiegłym roku dużą popularnością cieszyły się planszówki przygodowe. Tego rodzaju gry zapewniają wiele emocji i pozwalają chociaż na chwilę oderwać się od codzienności. W liście zawierającej gry planszowe bestsellery 2016 znajdziemy wiele gier z tej kategorii. Gry przygodowe bardzo często mają wiele zasad, a udział w nich jest bardzo angażujący. Wymagają od gracza pełnego skupienia. Z tego powodu gry przygodowe zazwyczaj przeznaczone są dla osób trochę starszych, chociaż znajdziemy również planszówki tego typu dostosowane do potrzeb najmłodszych. Jednym z bestsellerów 2016 roku jest gra Catan, znajdująca się na czele wieku rankingów. Gra przeznaczona jest dla osób, które ukończyły dziesiąty rok życia. Dzięki grze Catan gracz może poczuć się jak prawdziwy osadnik. W swoich decyzjach musi kierować się zdrowym rozsądkiem, ale także błyskotliwością. Aby osiągnąć sukces, przyda mu się też trochę szczęścia i upory. Najnowsza wersja gry wzbogacona została o plastikowe elementy, taki jak drogi, osady i miasta.

eurobusinessEurobusiness
Na liście obejmującej gry planszowe bestsellery 2016 roku nie brakuje pozycji, które od wielu lat biją rekordy sprzedaży. Są to gry bardzo dobrze znane na całym świecie osobom w różnym wieku. Bardzo często posiadają kilka wariantów oraz wersji, stanowiących unowocześnienie wersji klasycznej. Gry planszowe bestsellery 2016 tego rodzaju od lat niezmiennie łączą pokolenia i zachęcają do wspólnego spędzania czasu w kreatywny sposób. Przykładem jest znany większości osób Eurobusiness. Mimo iż gra doczekała się wielu wersji tematycznych, to wciąż niezwykle popularna jest jej wersja klasyczna. Gra ćwiczy zdolności związane z inwestowaniem, kupowaniem, sprzedawaniem oraz ocenianiem sytuacji. To właśnie dzięki niej możemy zostać milionerami i wydawać nasze pieniądze, jak tylko tego zapragniemy. Grając w Eurobiznes możemy pokazać innym naszą przedsiębiorczość. Gra przeznaczona jest dla graczy, którzy skończyli 14 lat.

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *