Gry planszowe ćwiczące pamięć

Gry planszowe ćwiczące pamięć

Gry planszowe ćwiczące pamięć – czy działają?

Gry planszowe ćwiczące pamięć w ostatnich latach stają się coraz bardziej popularne. Coraz więcej osób decyduje się na ich zakup – zarówno dla siebie jak również na prezent dla bliskiej osoby. W końcu każdy z nas lubi połączyć coś przyjemnego z pożytecznym. Pamięć jest jedną z najważniejszych zdolności w naszym życiu. Korzystamy z niej każdego dnia i pragniemy, by nigdy nas nie zawiodła. Czasami jednak wypadają nam z głowy nawet bardzo ważne i podstawowe informacje, które normalnie wydają się oczywiste. Wtedy na pomoc przychodzą gry planszowe ćwiczące pamięć. Umożliwiają one nie tylko wspaniałą zabawę, ale również pozwalają równocześnie ćwiczyć swoje zdolności w tym zakresie. Osoby, które wybierają planszówki ćwiczące pamięć zamiast tradycyjnych gier planszowych w dużo szybszy sposób zapamiętują potrzebne w życiu informacje. Ponadto są zdolne zapamiętywać informacje w dużo szybszym tempie oraz na znacznie dłuższy czas. Gra w planszówki ćwiczące pamięć to w rzeczywistości same korzyści!

Gry planszowe ćwiczące pamięć – dla kogo?

Dla kogo tak naprawdę są przeznaczone gry planszowe ćwiczące pamięć? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta: dla wszystkich! Planszówki ćwiczące pamięć to rodzaj gry, który świetnie sprawdzi się zarówno wśród najmłodszych graczy, jak również tych dużo starszych. Dzięki temu, że produkty z tej kategorii są bardzo różnorodne i dostosowane do potrzeb graczy w różnym wieku, umożliwiają ćwiczenie pamięci już od najmłodszych lat. Dzieci, które wykorzystują gry planszowe ćwiczące pamięć dużo lepiej odnajdują się w świecie i w szybszym tempie opanowują niezbędne umiejętności. Dużo sprawniej się uczą, a nawet nawiązują kontakty z rówieśnikami. Natomiast dorośli, a także osoby starsze wybierające tego typu gry stale ćwiczą pamięć i nie pozwalają jej osłabnąć. Dzięki temu mają dużo mniej problemów z zapamiętywaniem niż osoby w podobnym wieku, które nie grają w gry planszowe ćwiczące pamięć. Należy jednak pamiętać, że w treningu pamięci najważniejsza jest systematyczność. To właśnie systematyczne granie w planszówki ćwiczące pamięć zapewnia skuteczny i dający rezultaty trening tej zdolności.

Gry planszowe ćwiczące pamięć – nasze propozycje

memory-językowe-i-like-lubię-beata-pawlikowskaMemory językowe. I like – lubię, Beata Pawlikowska
Jednam z najpopularniejszych rodzajów gier planszowych ćwiczących pamięć jest Memory. Ta znana na całym świecie od wielu lat ma niezwykle proste zasady gry. Zadaniem graczy jest odnalezienie par figur, które zostały ukryte z zbiorze tak samo wyglądających z zewnątrz kart. W zależności od wariantu gry, osoby grające mogą poszukiwać takich samych figur lub figur związanych ze sobą po jakimś określonym wcześniej względem. Gra w Memo może ćwiczyć nie tylko pamięć gracza, ale także jego inne zdolności. Wspaniałym przykładem jest gra Memory językowe. I like – lubię, Beata Pawlikowska. Przeznaczona jest dla wszystkich dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z językiem angielskim i pozwala opanować podstawowe słownictwo niezbędne do komunikacji w tym języku. Dodatkowym atutem są wykorzystane przez autorów piękne fotografie wykonane przez podróżniczkę Beatę Pawlikowską, które zachęcają dzieci do gry i jednocześnie wspomagają zapamiętywanie pojawiających się w grze wyrażeń językowych.

quiz-o-polsce-388-pytańQuiz o Polsce 388 pytań
Gry planszowe ćwiczące pamięć to nie tylko planszówki, które ćwiczą pamięć krótkotrwałą. To również wszelkiego typu gry, które odwołują się do naszej pamięci długotrwałej i pozwalają wydobyć z niej różne, na pozór nawet nieoczywiste informacje. Każdy z nas przechowuje w swojej pamięci wiele informacji, które nie są nam zbyt często potrzebne w życiu codziennym. Jest to głównie wiedza na temat historii oraz uwarunkować panujących na świecie. Jednym ze sposobów treningu pamięci jest dotarcie do informacji, które siedzą nam głęboko w głowie i nie uświadamiamy sobie ich. Podczas takiego rodzaj treningu pamięci z pomocą przychodzą nam quizy, szczególnie te geograficzne oraz historyczne. Quiz o Polsce zawiera aż 388 pytań związanych z naszym krajem. Podczas zabawy każdy gracz dostaje pytania, na które powinien znać odpowiedź. Gry planszowe ćwiczące pamięć tego typu to wspaniały sposób, aby sprawdzić, czy jesteśmy w stanie wydobyć informacje, z którymi mieliśmy styczność w szkole!

brainbox-światBrainBox Świat
Gry planszowe ćwiczące pamięć posiadają wiele zalet i w rzeczywistości trudno dopatrzyć się w nich jakichkolwiek wad. Jednym z podstawowych atutów gier tego typu jest fakt, że mogą w nie grać gracze w różnym wieku i doskonale się przy tym bawić. Jednym z przykładów integrujących pokolenia gier jest BrainBox Świat, czyli gra umożliwiająca ćwiczenie zarówno pamięci krótkotrwałej jak i długotrwałej. Gracz, który decydował się na rozpoczęcie rozgrywki dostaje kartę z różnymi ciekawymi informacjami o świecie. Jego zadaniem jest jak najdokładniejsze zapamiętanie zaprezentowanych informacji, a następnie poprawne odpowiedzenie na pytania dotyczące przedstawionego materiału wizualnego. Początkowo gracze mogą wykonywać notatki z obserwacji karty. Wraz z osiągnięciem biegłości w grze, proponuje się by gracze zrezygnowali ze wszelkich dodatkowych pomocy i opierali swoje odpowiedzi wyłącznie na danych z pamięci.

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *