Gry planszowe

Gry planszowe

Gry planszowe – sposób na świetną zabawę

Gry planszowe są znane wszystkim. Ich nazwa pochodzi od tego, że gry tego typu rozgrywają się na specjalnych planszach. Gracz ma do dyspozycji pionki, którymi pokonuje pola zaznaczone na planszy. Każda z gier planszowych ma swoje reguły gry – w wielu z ich liczbę pól, którą mamy przemierzyć pionkiem wyznacza liczba oczek wyrzucona na kostce do gry. Istnieją gry, które rozgrywa się planszach podzielonych w całości na pola. Przykład stanowić mogą szachy lub warcaby. W innych grach na planszach mogą znajdować się nie tylko wyróżnione pola, ale również wskaźniki pomagające w przebiegu gry. Ze względu na różnorodność gier planszowych, często nie łatwo jest decydować się na wybór jednej konkretnej.

Kliknij tutaj i kup najlepsze gry planszowe »

Gry planszowe – dla kogo?

Wszyscy z nas w dzieciństwie grali w przeróżne gry planszowe. Najpopularniejsze z nich, czyli szachy, warcaby czy chińczyk nie tracą na popularności wśród najmłodszych. Jednakże w dzisiejszych czasach na rynku obecnych jest również wiele gier, których celem jest nie tylko zabawa, ale także i nauka. Dzięki nim dziecko może pogłębić swoją wiedzę z zakresu historii, anatomii, geografii. Szczególną popularnością cieszą się edukacyjne gry językowe, dzięki którym dzieci mogą poprzez zabawę poznać nowe słówka, konstrukcje zdań czy czasy. Dzięki grom planszowym nauka staje się ciekawa, ponieważ odbywa się odbywa się przez zabawę – bez zbędnej presji. Jednakże gry planszowe nie są rozrywką zarezerwowaną wyłącznie dla maluchów. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że większość gier jest odpowiednia dla ludzi w każdym wieku. Wspomniane wcześniej szachy i warcaby mogą z powodzeniem umilić niejeden wieczór spędzany w domowym zaciszu.

Gry planszowe – kilka propozycji

szachy-minSzachy
Szachy to jedna z najpopularniejszych gier planszowych na świecie. Mimo że wywodzą się z Indii, to zyskały popularność w wielu krajach na różnych kontynentach. Chociaż z początku reguły tej gry mogą wydawać się skomplikowane i trudne do zapamiętania, wystarczy spróbować w nią zagrać, aby zrozumieć dlaczego tyle ludzi ją pokochało. Tę grę planszową rozgrywa się na 64-polowej planszy, zwanej szachownicą. Każdy z dwóch graczy ma do dyspozycji szesnaście figur, które mogą poruszać się w określony w zasadach gry sposób. Grę wygrywa ten, kto jako pierwszy zbije króla przeciwnika. Szachy to gra planszowa skierowana do ludzi, którzy lubią rywalizację. Dzięki niej możemy nie tylko spróbować swoich sił w pojedynku z innymi, ale także rozwinąć swoje zdolności logicznego myślenia i uwagi. Przy wyborze zestawu do szachów polecamy te magnetyczne. Z uwagi na niewielkie magnesy umieszone pod pionkami, ten zestaw nadaje się idealnie nie tylko do gry w domu, ale także w podróży.

present-minGra – Present Simple or Present Continuous | Regipio
Edukacyjne gry planszowe to wspaniała alternatywa dla wszystkich dzieci, które mają problemy z nauką. Dzięki nim najmłodsi mogą w przyjemny sposób opanować wiedzę omawianą na zajęciach w szkole. Przykładem takiej gry jest gra pt. „Present Simple or Present Continous”. Dzięki niej gracz może w szybki sposób opanować dwa podstawowe czasy teraźniejsze języka angielskiego – Present Simple oraz Present Continous, a także nowe słownictwo przydatne w codziennych rozmowach w tym języku. Jednakże, jak to w grach często bywa, sama znajomość angielskiego nie wystarczy by wygrać, liczy się również szczęście!

chinczyk-minChińczyk, Barykada GRANNA
Ostatnią z naszych propozycji jest familijna gra planszowa „Chińczyk”. Jest to gra dla dwóch, trzech lub czterech osób, w której naszym zadaniem jest przesuwanie się pionkami po planszy o ilość pól wyrzuconą na kostce. Jest to zabawa dla wytrwałych, ponieważ na losy gry mają wpływ tylko wylosowane liczby. Jeżeli na chwilę chcemy odpocząć od „Chińczyka” planszę możemy przewrócić na drugą stronę, gdzie znajdziemy inną popularną grę planszową. „Barykada” to gra trochę bardziej skomplikowana, w której musimy nie tylko przesuwać się po polach, ale także pozbyć się barykad umieszczonych na naszej drodze.

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *