Książki które warto przeczytać

Książki które warto przeczytać

Książki które warto przeczytać – 5 książek, które musisz przeczytać

Książki które warto przeczytać to nie tylko te, należące do tzw. klasyki literatury. Jest bowiem wiele ciekawych tytułów, które trzeba koniecznie poznać, a nie należą do kanonów. Chodzi na przykład o takie, które wstrząsnęły opinią publiczną. Książki które warto przeczytać to również te zmieniające punkt widzenia i dające radość. Nie ważne ile mają stron i jaka dominuje w nich tematyka. Fantasy, romans, czy thriller może tak samo mocno zadziałać na człowieka. Najważniejsze jest to by wybrana książka, wniosła coś w ludzkie życie, choćby tylko na chwilę. Dlatego, czytajmy jak najwięcej się da. A oto kilka propozycji z serii książki które warto przeczytać.

lolitaa-minVladimir Nabokov „Lolita”
Nie ma już chyba na calutkim świecie nikogo, kto nie słyszałby o „Lolicie”. Książka Nabokova mocno odbiła się echem w świecie czytelniczym. W konserwatywnych kręgach społeczeństw Europy zawrzało. Opowieść o czterdziestoletnim mężczyźnie zafascynowanym dwunastoletnią Dolores, była wstrząsająca. Zwłaszcza, że bohater żeni się z matką dziewczynki, a potem morduje ją, by móc być z obiektem swych westchnień. Jedni potępiali autora za tak śmiałą tematykę, inni zachwycali się jego kunsztem literackim. Jedno jest pewne, nie można obojętnie przejść obok tej pozycji. Bezsprzecznie każdy powinien ją przeczytać. Chociażby po to, by potem ją spalić. Zdecydowanie „Lolita” Nabokova należy do książek, które warto przeczytać.

hep-minDonald Spoto „Oczarowanie. Życie Audrey Hepburn”
To przepiękna książka napisana o przepięknej kobiecie, należącej do najzdolniejszych aktorek XX wieku. Do katalogu o nazwie, książki które warto przeczytać , trzeba koniecznie dodać pozycję Donalda Spoto. Biografia Hepburn to świetne źródło wiedzy o jej życiu zawodowym, zresztą bardzo udanym i prywatnym. Niestety, życie osobiste aktorki pełne było łez. Wojna, niespełnione marzenia o karierze w balecie, nieudane małżeństwa oraz sama śmierć aktorki, pokazują jak przewrotny bywa los. Czytelnicy na pewno nie zawiodą się na tej lekturze. Jest ona bowiem rozszerzona o rodzinne sekrety artystki, które miały nigdy nie ujrzeć światła dziennego.

ikea-minPiotr C. „Pokolenie Ikea – Kobiety”
„Pokolenie Ikea – Kobiety” kolejna książka, którą można zaliczyć do kategorii książki które warto przeczytać. Autorem jest bloger Piotr C. Pokazuje on w bardzo ciekawy sposób życie typowych trzydziestolatków pracujących w korporacji. Spłacający kredyt, robiący zakupy w Ikei, lawirujący między pracą a nocnymi klubami, nigdy w poważnym związku – tacy są bohaterowie książki, która podpowiada jak radzić sobie z kobietami w dzisiejszych czasach. Dużo w niej rozczarowania, ale i prawdy o współczesnym stylu życia młodych Polaków. To opowieść o utracie zasad oraz uporczywym dążeniu do szczęścia. Ludzie i ich słabości są tu najważniejsi. Brzydka strona młodych Polaków z pewnością zaskoczy nie jedną osobę.

hrabina-minRebecca Johns „Hrabina. Tragiczna historia Elżbiety Batory”
Niesamowita opowieść o siostrzenicy Stefana Batorego, Elżbiecie hrabinie Siedmiogrodu. Młoda dziewczyna zostaje zmuszona do małżeństwa z obcym człowiekiem. By zyskać przychylność a później władzę, dopuszcza się czynów strasznych. Postać Elżbiety Batory jest jedną z najbardziej tajemniczych w dziejach. Oskarżano ją o czary, cudzołóstwo i liczne morderstwa młodych kobiet , w których krwi miała się kąpać. Rebecca Johns próbuje przybliżyć czytelnikowi prawdziwą Elżbietę. Robi to bardzo szczegółowo, powołując się na źródła. Ta książka przeraża i fascynuje. Jest idealną pozycją na liście -Książki które warto przeczytać.

milosc-minGabriel Garcia Marquez „Miłość w czasach zarazy”
Tego pisarza nie trzeba przedstawiać. Gabriel Garcia Marquez to najwybitniejszy pisarz w dziejach. Jego „Miłość w czasach zarazy” nie tylko można, ale trzeba kupić i umieścić w swojej biblioteczce pod hasłem -książki które warto przeczytać. Laureat Nagrody Nobla w niesamowity sposób opowiada o miłości dwojga ludzi, poety Florentina i rozsądnej Ferminy. To uczucie wydaje się być skazane na porażkę. A jednak, po pięćdziesięciu latach spełnia się marzenie dwojga ludzi i w końcu, mogą być razem. Ta historia daje nadzieję, że w życiu jest coś mocniejszego od śmierci i fatum. A tym czymś, jest właśnie miłość dwojga ludzi.

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *