Najlepsze książki

Najlepsze książki

Najlepsze książki – TOP 5 thrillerów

Najlepsze książki to takie, które trzymają nas w napięciu już od pierwszych stron i wciągają swoją złożoną oraz pełną zagadek, akcji i niebezpieczeństw historią. Ideałem wciągającej książki wydaje się więc jeden z podgatunków książkowych, czyli thriller, zwany także inaczej dreszczowcem. Są to książki, które odpowiednio stopniują napięcie od samego początku aż do punktu kulminacyjnego, w którym ich bohaterowie znajdują się w największym niebezpieczeństwie lub w najtrudniejszej sytuacji. Wtedy nie ma już odwrotu i muszą użyć wszystkich swoich umiejętności, aby wydostać się z tarapatów. Thriller książkowy jest dzielony na kilka podkategorii, które odpowiadają tematom poruszanym w książkach. Mamy więc thrillery komediowe, polityczne, konspiracyjne, kryminalne, szpiegowskie, psychologiczne, erotyczne, czy medyczne. Wszystkie z tych kategorii książek zawierają w sobie sporą dawkę emocji. Jeśli nie lubisz długich, rozwlekających się na kilkanaście stron opisów pejzaży, a zamiast tego wolisz rozwiązywać trudne zagadki, to jest to gatunek właśnie dla Ciebie. Poznaj naszą listę pięciu najlepszych thrillerów książkowych i wybierz najlepsze książki z tego gatunku!

Najlepsze książki – lista thrillerów

kolekcjoner-kosci-minKolekcjoner Kości – Jeffery Deaver
Najlepsze książki z gatunku thrillerów rozpoczynamy od mocnej i sprawdzonej pozycji, a mianowicie Kolekcjonera Kości autorstwa Jefferyego Deavera. Jest to absolutnie podstawowa pozycja dla każdej osoby, która chce wejść w świat zagadek kryminalnych i spróbować swoich sił w ich rozwikływaniu. Świetnie przedstawiona historia, w której uczestniczą realistycznie i głęboko scharakteryzowane postacie pozwala czytelnikowi przenieść się do Nowego Jorku, gdzie giną ludzie. Na początku są to bezdomni, o których nikt się nie troszczy i wszyscy lekceważą sprawę. Dopiero później, gdy morderca bierze na cel zwyczajnych obywateli w mieście wybucha panika, a zabójca mimo prób śledczych pozostaje nieuchwytny.

milczenie-owiec-br-w2015-minMilczenie owiec – Thomas Harris
Wybierając najlepsze książki z kategorii dreszczowców nie mogliśmy oczywiście pominąć jednego z najbardziej znanych tytułów, a mianowicie Milczenia Owiec autorstwa Thomasa Harrisa. Zapewne większość z Was miała okazję oglądać kinowy przebój o tym samym tytule, który powstał na podstawie książki. Zapewne Wam się podobał, prawda? W takim razie koniecznie musicie sięgnąć po jego książkowy pierwowzór, aby dowiedzieć się w jaki sposób sami wyobrazilibyście sobie postać Lectera w swojej głowie na podstawie opisów autora i jak wyglądałaby ta mrożąca krew w żyłach historia. Jest to niewątpliwie jeden z klasyków thrillerów, który musi przeczytać każdy.

karaluchy-jo-nesbo-minKaraluchy – Jo Nesbo
Najlepsze książki z danego gatunku wychodzą bardzo często spod pióra jednego autora. Tak samo ma się sprawa dreszczowców, w których w ostatnim czasie króluje Jo Nesbo. Setki tysięcy czytelników na całym świecie nie może się mylić sięgając po książki właśnie tego pisarza. Przedstawiana pozycja o tytule „Karaluchy” już po samym tytule zwiastuje niezwykle mroczną i odrażającą historię, którą opowiada. Akcja książki ma miejsce w Tajlandii, a dokładniej w jej stolicy – Bangkoku. Ambasador Norwegii zostaje znaleziony w jednym z tamtejszych domów publicznych, a rząd wysyła jednego ze swoich policjantów, aby uniknąć międzynarodowego skandalu. Jesteście ciekawi, jakie zakończenie będzie miała cała ta sytuacja? My bardzo.

sedzia-minSędzia – Mariusz Zielke
Najlepsze książki nie są jednak zarezerwowane tylko i wyłącznie dla zagranicznych autorów. W dziedzinie thrillerów nie mamy się też czego wstydzić. Świetnym przykładem bardzo udanej książki z tego gatunku, którą polecamy Wam przeczytać jest „Sędzia” Mariusza Zielke. Jest to thriller prawniczy osadzony w naszym kraju, w którym główny nurt akcji dotyczy próby manipulacyjnego przejęcia firmy leasingowej. Całą sytuację opisuje dziennikarz, którego dociekliwe dochodzenie prawdy doprowadza do odkrycia szokujących faktów. Jest to książka pokazująca jak układy oraz znajomości z poprzedniego sytemu wpływają ciągle na nasze życie w dzisiejszych czasach.

domofon-minDomofon – Zygmunt Miłoszewski
Domofon to thriller, który śmiało może nosić tytuł najlepszej książki ze swojego gatunku. Ten dreszczowiec przedstawia świat makabrycznych halucynacji, koszmarów sennych oraz różnych zagadek im towarzyszących na pozornie zwyczajnym warszawskim osiedlu. Jest to według nas szczególnie poruszająca pozycja, ponieważ przedstawia postacie bardzo podobne do normalnych ludzi, których spotykamy każdego dnia. Na pozór nie sprawiają wrażenia innych lub tajemniczych, ale jeśli przyjżymy się głębiej ich historii to dowiemy się przerażającej prawdy.

, , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *