Następne 5 świetnych gier, które zobaczycie na naszym stoisku

Następne 5 świetnych gier, które zobaczycie na naszym stoisku

Już za dwa dni rozpocznie się Festiwal Gier Planszowych i Karcianych Board Mania 2016. Nasza księgarnia będzie na nim jednym z wystawców. Przychodząc na nasze stoisko będziecie mogli zagrać całkowicie za darmo w aż 15 różnych tytułów gier planszowych i karcianych. Do tej pory przybliżyliśmy Wam tematykę i zasady 10 z nich, w poprzednich dwóch artykułach, które znajdziecie klikając tutaj oraz tutaj. Zostało nam więc do przedstawienia ostatnie 5 gier, które mamy nadzieję, że przypadną Wam do gustu i zachęcą Was do odwiedzenia naszego stoiska w dniach 13-14.02.2016 w budynku lubelskiego Centrum Kultury w Lublinie.

catan-juniorCantan: Junior jest grą planszową przeznaczoną dla graczy od 6 roku życia. To nieco uproszczona edycja znanego na całym świecie hitu Cantan. Gracze wcielają się w postać piratów żeglujących po morzach i ocenach poszukujących oczywiście skarbów. Są to na przykład drewno, szable oraz złoto. Jeśli uda im się uzbierać odpowiednią ilość surowców mogą wybudować własną osadę na odkrytym przez siebie lądzie. Wraz z tokiem rozgrywki liczba baz wzrasta. Bogacenie się jest utrudniane przez złego pirata Czarnodziobego, który może całkowicie odmienić losy rozgrywanej partii. W grę może grać jednocześnie od 2 do 4 osób. Jedna rozgrywka zajmuje około 30 minut.

 

wilki-i-owce-grube-rybyWilki i owce + grube ryby to gra planszowa, w której naszym zadaniem jest zgromadzenie jak największej ilości owiec. Nie jest to jednak proste, ponieważ do naszej zagrody w każdym momencie może się zakraść wilk. Wtedy będzie potrzebny nam myśliwy, który przepędzi wilka, a my będziemy mogli dalej mnożyć nasze zasoby. Gra jest wzbogacona dodatek „Grube ryby” wprowadzający nowe sposoby zdobywania punktów oraz nowe, groźne niebezpieczeństwa przez, co gra sprawia jeszcze więcej przyjemności. Dzięki temu rozszerzeniu nie sposób jest się nią znudzić nawet po kilkudziesięciu rozgrywkach.

 

lap-psiaka-grannaŁap psiaka została stworzona dla graczy od 7 lat, którzy uwielbiają zwierzęta, a w szczególności najlepszych przyjaciół człowieka, czyli psy. Jest to gra karciana, która wymaga od osób w nią grających zarówno sprytu jak i refleksu. Na początku, na stole rozkładane są karty, a gracze otrzymują kilka kart ze swoimi zwierzakami. Następnie, gdy rozgrywka się rozpoczyna muszą jak najszybciej zebrać wszystkie karty, które odpowiadają tym przez nich posiadanym lub różniącym się maksymalnie jedną cechą. Jeśli się pomylą ich cała kolekcja przepada! Gra wymaga zatem nie tylko szybkości, ale i spostrzegawczości i planowania. Może grać w nią jednocześnie od 1 do 5 osób. Jedna partia to zazwyczaj około 15 minut.

 

gra-potwory-do-szafy-grannaPotwory do szafy to gra dla najmłodszych od 3 roku życia. Każdy z nas w dzieciństwie bał się potworów, które czaiły się pod łóżkiem lub w szafie. Gra „Potwory do szafy” jest wspaniałym sposobem, aby przegonić strach i zamienić straszne potwory, na elementy gry, która daje ogromne pokłady rozrywki i uśmiechu. Gra wymaga kooperacji, więc rozwija również umiejętności współpracy u dzieci, przez co łatwiej wchodzą w interakcję z rówieśnikami. W rozgrywce uczestniczyć może aż 6 graczy jednocześnie.

 

gry-i-zabawy-smoka-obiboka-nowe-zagadkiGry i zabawy Smoka Obiboka – Nowe zagadki to następna gra przeznaczona dla maluchów. Została stworzona tak, by odpowiadać swoim poziomem trudności graczom w wieku od 4 do 7 lat. Polega na odgadywaniu zagadek, które przedstawiane są na jednej stronie karty. Na drugiej znajduje się zaś ilustrowana odpowiedź na pytanie. Jest to więc świetny sposób na poznawanie świata oraz zdobywanie nowej wiedzy przez najmłodszych. Jednocześnie bawi i uczy. Gra zawiera aż 135 kart z zagadkami, przez co pytania bardzo rzadko się powtarzają, a gra pozostaje ciekawa przez długi czas. Liczba graczy w jednej partii to od 1 do 6 osób.

 

Jeszcze przed samym festiwalem zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie na portalu Facebook, który organizujemy wraz z Board Mania, w którym do wygrania są aż 3 gry planszowe!

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

, , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *