Nowe Zrozumieć tekst – zrozumieć człowieka 1.2 WSiP

Nowe Zrozumieć tekst – zrozumieć człowieka 1.2 WSiP

Nowe Zrozumieć tekst – zrozumieć człowieka 1.2 WSiP
Podręcznik do języka polskiego do klasy pierwszej liceum ogólnokształcącego i technikum, zakres podstawowy i rozszerzony, część druga renesans-preromantyzm.

Nowe Zrozumieć tekst – zrozumieć człowieka część 1.2 to druga część podręcznika przeznaczonego dla uczniów liceów ogólnokształcących i techników zarówno w zakresie podstawowym jak i rozszerzonym. W podręczniku znajdziemy wiadomości odnoszące się do: renesansu, baroku, oświecenia oraz preromantyzmu. Według tych okresów w kulturze podzielone są poszczególne rozdziały, które posiadają oznaczenia odpowiadające zakresowi do którego się odnoszą, temu czy dotyczą analizy dzieła sztuki, czy też zagadnień nauki o języku. Uczniowie mogą zatem w bardzo szybki i prosty sposób odnaleźć odpowiadające dla nich zadania.

Każda epoka literacka podzielona jest na rozdziały, które tworzą lekcje z danego tematu. W podręczniku Nowe Zrozumieć tekst – zrozumieć człowieka 1.2 strony odpowiadające danej epoce mają odpowiadający jej styl graficzny oraz infografiki prezentujące w łatwy do nauczenia sposób najważniejsze kwestie danego tematu. Aby przećwiczyć interpretację tekstów autorzy podręcznika przygotowali do każdego z nich pytania i polecenia wymagające od ucznia wykazania się odpowiednimi umiejętnościami. Te zdolności dopełniają również polecenia rozwijające, które mają za zadanie nauczyć uczniów tworzenia wypowiedzi ustnych oraz pisemnych.

Uczniowie korzystający z podręcznika Nowe Zrozumieć tekst – zrozumieć człowieka 1.2 łatwiej zapamiętają także pojęcia kluczowe, które są wyróżnione w widoczny sposób, jak również najważniejsze informacje o autorze i gatunku danego utworu. Zapamiętanie daty powstania dzieła literackiego nie będzie też niczym trudnym dzięki osiom czasu, które w graficzny sposób przedstawiają dokładną datę. Wszystko to dopełniają działy Umiem więcej i Wiedzieć więcej, które mają za zadanie dodatkowo pogłębić wiedzę ucznia z danego tematu.

Numer ewidencyjny w wykazie MEN: 703/2/2015/z1

Autorzy: Dariusz Chemperek, Adam Kalbarczyk

Rok wydania: 2015

Wydawnictwo: WSiP

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *