Pierwsze 5 gier, w które zagracie na naszym stoisku | Conrad24

Pierwsze 5 gier, w które zagracie na naszym stoisku | Conrad24

Pragniemy zaprosić Was do wspólnej zabawy na Edycji Zimowej Festiwalu Gier Planszowych i Karcianych Board Mania 2016. Wydarzenie to będzie się odbywać w budynku lubelskiego Centrum Kultury w dniach 13-28 lutego 2016 roku.  Nasza księgarnia będzie obecna na tym evencie w dniach 13 i 14 lutego, a na naszym stoisku z pewnością nie będziecie się nudzić!

Przychodząc do naszej strefy na festiwalu będziecie mogli zagrać zupełnie za darmo w aż 15 gier planszowych i karcianych! Każda z nich ma inne zasady, ale nie macie się czego obawiać – pomożemy Wam je szybko przyswoić i cieszyć się rozgrywką. Jeśli zastanawiacie się jakie to będą gry i czy Was zainteresują, to przedstawiamy poniżej krótki opis pierwszych pięciu z nich. Następne poznacie w kolejnych wpisach na naszej stronie. Śledźcie nas więc na bieżąco i polubcie fanpage naszej księgarni na portalu Facebook – każdy fan otrzymuje 10% dodatkowego rabatu na 1 zamówienie.

gra-duuszkiDuuuszki to gra karciana przeznaczona dla graczy w wieku od 8 lat. Bazuje ona na zręczności, spostrzegawczości i refleksie, wzmacniając te cechy u osób, którzy w nią grają. W każdej rundzie wykładana jest karta, która przedstawia jakiś przedmiot. Gracz, który pierwszy go złapie zdobywa punkt. Nie jest to jednak proste zadanie, gdyż przedmioty na kartach mają inne kolory niż w rzeczywistości, co sprawia, że rozgrywa przynosi jeszcze więcej frajdy. W grę może grać jednocześnie aż 8 osób, a minimalnie tylko 2, co sprawia, że będzie idealna zarówno dla dużych jak i małych rodzin. Czas jednej partii to około 20 minut.

 

zagraj-ze-mna-dzielne-myszkiDzielne myszki to gra planszowa dla maluchów już od 4 roku życia. Gracze wcielają się w myszki, których zadaniem jest zdobycie smakowitego sera. Dostępu do niego strzeże jednak przebiegły kot, przez co zadanie nie jest takie łatwe. Dowiedz się, czy jesteś naprawdę tak sprytny jak uważasz! Rozgrywa jest bardzo dynamiczna i przypadnie do gustu również starszym graczom. Dzielne myszki podbiły już serca tysięcy graczy na całym świecie zbierając mnóstwo pozytywnych opinii oraz umilając czas zarówno dzieciom jak i dorosłym. Minimalna liczba graczy to 2, a maksymalna 4. Czas rozgrywki to średnio 25 minut.

 

dobble-kids-rebelDobble Kids są obecnie jedną z najbardziej popularnych gier karcianych. Nic w tym dziwnego, ponieważ dostarczają ogromne ilości rozrywki i uśmiechu, a przy tym mają bardzo proste zasady i mogą w nią grać dzieci już od 4 roku życia. Gra polega na odnalezieniu w swoich kartach symbolu, który łączy je z neutralną kartą, wybraną drogą losowania. Zadanie nie jest wcale proste, ponieważ karty zawierają wiele różnych ilustracji, które bardzo często są poprzekręcane w najróżniejsze strony. Osoba, która pierwsza krzyknie nazwę zwierzęcia łączącego jego karty z tą neutralną zdobywa punkt i zakrywa kartę. Poziom trudności może być dostosowywany do wieku graczy przez zwiększanie lub zmniejszanie ilości kart po stronie gracza. Rozgrywka kończy się, gdy wszystkie karty jednego z graczy zostaną zakryte. To jednak tylko jedna z 5 mini-gier, w którą można grać za pomocą kart Dobble Kids. O wyjaśnienie pozostałych zasad zapytajcie nas na festiwalu. Liczba graczy uczestniczących w rozgrywce może wynosić od 2 do 5. Jedna partia zajmuje od 5 do 10 minut.

 

dobble-rebelDobble to nieco trudniejsza wersja Dobble Kids przeznaczona dla graczy od 6 roku życia. Na kartach pojawia się jeszcze więcej ilustracji, które są jeszcze trudniejsze do szybkiego i skutecznego rozpoznania. Bardziej dorosła wersja różni się też ilością graczy, którzy mogą się nią jednocześnie bawić. W Dobble może bowiem grać do 8 osób jednocześnie, a minimalnie 2. Czas rozgrywki się nie zmienia i wynosi również od 5 do 10 minut. Zmienia się za to spostrzegawczość i refleks graczy, przez co konkurencja jest bardziej zacięta, a wygrana przynosi jeszcze więcej satysfakcji.

 

gra-pedzace-zolwiePędzące żółwie to gra planszowa, w której gracze mający minimalnie 5 lat starają się doprowadzić swojego żółwia do grządki sałaty. Nie wiedzą jednak jakiego koloru są żółwie konkurentów. Używając specjalnych kart przemieszają swoje żółwie, często mogąc przesuwać także żółwie przeciwników. Gra w żółwie nie jest wcale powolna, a wręcz przeciwnie. Dostarcza jej uczestnikom wiele zabawy i przebiega bardzo dynamicznie. W rozgrywce może uczestniczyć od 2 do 5 graczy. Jedna partia trwa ok. 20 minut.

 

 

Opisy kolejnych 5 gier, w które będziecie mogli zagrać przychodząc na nasze stoisko na Edycji Zimowej Board Mania 2016 znajdziecie w kolejnym wpisie. Przypominamy też o konkursie na portalu Facebook, który organizujemy wraz z Board Mania, gdzie do wygrania są aż 3 gry planszowe! Pamiętajcie również o

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

, , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *