Ponad słowami klasa 2 część 2 Nowa Era

Ponad słowami klasa 2 część 2 Nowa Era

Ponad słowami klasa 2 część 2 Nowa Era
Podręcznik do języka polskiego do klasy drugiej liceum ogólnokształcącego i technikum, zakres podstawowy i rozszerzony, część 2.

Ponad słowami klasa 2 część 2 to podręcznik dla uczniów drugiej klasy liceów oraz techników przeznaczony na drugi semestr nauki. Zawarte w nim treści odpowiadają zarówno poziomowi podstawowemu jak i rozszerzonemu. Treści ponadstandardowe oznaczone są specjalnymi znakami. Takie oznaczenia mają właśnie zagadnienia z zakresu rozszerzonego, zagadnienia do dyskusji w grupach oraz zadania maturalne, co umożliwia szybsze i łatwiejsze poruszanie się po tematach zawartych w książce.

Podręcznik Ponad słowami klasa 2 część 2 został podzielony na dwie epoki literackie – Młodą Polskę i Dwudziestolecie międzywojenne. Każdy z działów rozpoczyna się od przedstawienia najważniejszych informacji o epoce, a następnie przerabiana jest nauka o języku charakterystycznym w danej epoce. W kolejnych podrozdziałach uczniowie poznają współczesne nawiązania do utworów z tamtych lat, by w następnej kolejności przejść do nich samych. Każdy rozdział kończy się przygotowaniem do matury, co pozwala na utrwalenie i późniejsze przypominanie wiedzy, która jest wymagana na egzaminie dojrzałości.

Numer ewidencyjny w wykazie MEN: 425/4/2013

Autorzy: Małgorzata Chmiel, Anna Równy

Rok wydania: 2013

Wydawnictwo: Nowa Era

, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *