Prezent dla niemowlaka

Prezent dla niemowlaka

Prezent dla niemowlaka – trudny wybór

Kliknij tutaj i kup najlepszy prezent dla niemowlaka »

Okres niemowlęcy, czyli czas od narodzenia dziecka do ukończenia przez nie pierwszego roku życia jest kluczowy w późniejszym rozwoju dziecka. W tym czasie w ciele małego człowieka dochodzi do licznych zmian. Bardzo ważne jest, by przez cały czas dbać o ich prawidłowy przebieg. W okresie niemowlęcym dziecko eksponowane jest nie wiele nowych i zaskakujących je bodźców. Nie tylko rozpoczyna samodzielne poznawanie świata przez zmysły, ale także wykształca się u niego wiele umiejętności, z których będzie korzystać przez całe życie. Mimo iż w tym okresie dziecko przez większą część doby śpi, należy pamiętać że wymaga ono dużo miłości i dodatkowej uwagi. Prezent dla niemowlaka może być dla kupującego czymś kłopotliwym – w końcu co podarować dziecku, które nie umie jeszcze mówić i nie jest w stanie werbalnie wyrazić opinii o otrzymanym podarunku. Na szczęście istnieje kilka uniwersalnych zasad, które zagwarantują sukces prezentu dla niemowlaka.

Prezent dla niemowlaka – co wybrać?

Prezent dla niemowlaka powinien być dobrze przemyślany. Nie warto decydować się na wszelkie przedmioty – zabawki oraz inne akcesoria – jeżeli nie jesteśmy pewni, że spełnią swoją rolę. Jeżeli nasz prezent będzie niepraktyczny z pewnością wyląduje w kącie i nie będzie używany ani przez dziecko, ani przez rodziców. Wybierając prezent dla niemowlaka wart pamiętać, że dzieci w tym wieku mają nie w pełni rozwinięty system poznawczy. Oznacza to, że postrzegają świat inaczej niż dorośli – nie są w stanie wyłapywać szczegółów, a swoją uwagę skupiają na dużych, barwnych elementach. Zainteresowane są również wszelkimi obiektami, które poruszają się. Kupując zatem podarunek, warto wziąć pod uwagę te wszystkie cechy idealnego prezentu dla niemowlaka. Należy również pamiętać, że niemowlę to dziecko bardzo małe, które nie jest świadome swoich decyzji. Jeżeli podarowany przez nas prezent nie zdobędzie jego serca od razu, nie oznacza to, że jest wybór był nietrafiony. Po kilka dniach, tygodniach a nawet miesiącach może okazać się, że nasz prezent to ulubiona zabawka lub gadżet niemowlaka.

Prezent dla niemowlaka – nasze propozycje

mis-z-projektorem-niebieskiMiś z projektorem
Niemowlę potrzebuje bardzo dużo snu. W pierwszym okresie rozwoju dziecko przesypia praktycznie cały dzień. W miarę rośnięcia zmniejsza się jego zapotrzebowanie na sen i wynosi koło 12-15 godzin na dobę. Mocny i spokojny sen gwarantują wypoczęcie i dobre samopoczucie dziecka. Młodym rodzicom wiele problemu może jednak sprawić usypianie dziecka. Co zrobić, gdy niemowlak za nic nie chce położyć się spać w tym momencie, kiedy powinien? Czy jest na to jakaś metoda? Tak naprawdę rozwiązanie zależy od wrodzonych preferencji dziecka, jednakże istnieje wiele przyrządów, które mogą pomóc mu zasnąć. Jednym z nich jest miś-projektor. Jest to nie tylko ładna zabawka, ale także sprytnie ukryty rzutnik, dzięki któremu na ścianie dziecięcego pokoju mogą pojawić się gwiazdy. Takie elementy świetlne z pewnością uspokoją każdego malucha i sprawią, że miś stanie się idealnym pomysłem na prezent dla niemowlaka.

pojazd-malpkaPojazd – małpka
Niemowlęta nieustannie poznają otaczający je świat. Obserwują go uważnie i próbują dotykać wielu rzeczy. Powoli uczą się operować swoim ciałem oraz przedmiotami. Jeżeli nie wiemy, jaki prezent dla niemowlaka wybrać, warto zdecydować się na coś, co pozwoli mu ćwiczyć te umiejętności. Wspaniałym pomysłem będzie zabawka z serii Rabbabu – są to przeznaczone specjalnie dla najmłodszych ręcznie wykonywane zabawki. Dzięki wykonaniu z naturalnego kauczuku, posiadają wiele właściwości, które sprawiają, że nadają się już dla kilkumiesięcznych dzieci. Są one nie tylko bezpieczne i delikatne w dotyku, ale również antybakteryjne, pleśnioodporne a także kurzoodporne. Ich kształt sprawia, że wspaniale usprawniają rozwój motoryki dziecka. W serii Rabbabu znaleźć możemy kolorowe pojazdy oraz zwierzęta, przez co nasz wybór możemy dopasować do preferencji niemowlaka.

zestaw-odcisk-bobasa-wersja-rozowaZestaw Odcisk Bobasa
Prezent dla niemowlaka to nie tylko klasyczna zabawka. Przy jego wyborze warto rozważyć coś, co będzie stanowiło pamiątkę na całe życie. W sklepach znajdziemy wiele podarunków, które umożliwią dokumentację pierwszego roku życia malucha. Są to na przykład specjale zeszyty oraz albumy na zdjęcia, w których umieścić można wszystkie ważne momenty z pierwszego roku życia dziecka. Ciekawym pomysłem na prezent dla niemowlaka może być zestaw Odcisk Bobasa składający się z ozdobnej puszki, w której znaleźć możemy kolorową masę gipsową. Barwę zestawu dopasować możemy do płci dziecka – różowy to znakomicie nadaje się dla dziewczynek a niebieski – dla chłopców. Zestaw można łatwo odpowiednio przygotować do użycia poprzez zmieszanie kolorowej masy z wodą. Po przyłożeniu do niej rączki lub stopy niemowlaka, przygotowana masa zastyga i zostawia odcisk. Taka pamiątka to wspaniały prezent dla niemowlaka, ponieważ jest bardzo uniwersalny i z pewnością zostanie doceniony po latach.

,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *