Prezent na Mikołaja

Prezent na Mikołaja

Prezent na Mikołaja – co kupić?

Kliknij tutaj i kup najlepszy prezent na Mikołaja »

Prezent na Mikołaja jest ważny nie tylko dla dzieci. Ta piękna tradycja darowania sobie prezentów jest bardzo mocno zakorzeniona w naszej kulturze. Każdy z nas już od połowy listopada zastanawia się co dostanie w prezencie właśnie na to święto. Przyjęło się, że prezent na Mikołaja jest jednym z tych najbardziej okazałych, na równi niemal z prezentem urodzinowym, a nawet czasem go przewyższającym. Jednak w prezent nie zawsze jest tym lepszy im więcej pieniędzy na niego przeznaczymy. Zazwyczaj liczy się pomysł i dobre zastanowienie się nad tym co kupić. Musimy przecież wcielić się w osobę obdarowywaną i domyśleć się co chciałaby dostać. Bardzo często jest to dosyć trudne, bo zawsze chociaż w pewnym stopniu patrzymy przez pryzmat naszej osoby i dobieramy prezent nieco pod siebie. Rozwiązaniem takiego stanu rzeczy jest umiejętne podpytanie drugiej osoby o to czego potrzebuje lub o czym marzy. Nie możemy jednak zapytać wprost, ponieważ zepsujemy całą atmosferę, zabawę i niespodziankę. Warto jest zatem przeprowadzić luźną rozmowę o naszych potrzebach wychodząc od mówienia o swoich. W ten sposób osoba ta nie tylko wskaże nam również swoje, ale otrzyma także informacje o tym co my chcielibyśmy dostać. Jest to pozytywna sytuacja dla nas dwojga. Musimy jednak pamiętać, aby taką rozmowę przeprowadzić możliwie jak najwcześniej, ponieważ jeśli zapytamy o to w dniu Mikołajek możemy dać sygnał, że nie pamiętaliśmy o tej okazji i nie myśleliśmy o osobie obdarowywanej wcześniej, a zostawiliśmy wszystko na ostatnią chwilę.

Prezent na Mikołaja – pomysły

Pomysły na prezent na Mikołaja przychodzą nam zazwyczaj zupełnie przypadkowo do głowy. Jeśli znamy daną osobę od niedawna, to oczywiście możemy kierować się takimi przeczuciami. Trudniej jest jednak wymyśleć coś samemu jeśli znamy kogoś od wielu lat i podarowaliśmy mu już wiele prezentów. Nie możemy też zakładać, że podczas rozmowy o wspólnych potrzebach i marzeniach wyjawione zostaną wszystkie, które możemy spełnić. Czasami jest to po prostu nie możliwe z wielu różnych powodów i wtedy zostajemy postawieni w kropce. Pomysłów na prezent na Mikołaja jest oczywiście wiele, ale ich trafność zależna jest w dużej mierze od obecnie panującej mody. Prezenty, które przypadłyby do gustu wielu osobom w tamtym roku dziś mogą być już odebrane jako przestarzałe. W końcu nikt z nas nie będzie cieszył się z czegoś, co nie jest w obecnie panujących trendach. Oczywiście istnieją prezenty uniwersalne, które sprawdzają się na każdą okazję, niezależnie od wieku obdarowywanego oraz panującej mody. Do takiej grupy możemy zaliczyć książki, puzzle i gry planszowe. Są to takie rodzaje rozrywki, które przypadną do gustu każdemu, ponieważ są bardzo uniwersalne i opierają się panującym modom. Książka nigdy nie będzie przestarzała, a gra planszowa zawsze będzie bawić w ten sam sposób jak za pierwszym razem.

Prezent na Mikołaja – nasze propozycje

konceptKoncept
Koncept to nie tylko zwyczajna gra planszowa, która ma dać dużo zabawy graczom ale również narzędzie do rozwijania swojej wyobraźni, szybkości myślenia i łączenia faktów. Jest bardzo ciekawym pomysłem na prezent na Mikołaja, ponieważ jest odpowiednia już dla osób od 10 roku życia. Przypadnie do gustu zarówno mężczyznom, jak i kobietom. Polega na kładzeniu znacznika zapytania na różnych kategoriach i wymyślaniu łączących je elementów. Możliwości zabawy ogranicza więc jedynie nasza wyobraźnia i wiedza. Jest to jedna z tych gier planszowych, która dając ogromne ilości zabawy i śmiechu jednocześnie pozwala na zdobywanie nowej wiedzy od innych uczestników rozgrywki, bo każdy z nas posiada inny zasób wiedzy i będzie odpowiadał inaczej.

zlodziejka-ksiazek-brZłodziejka książek
Złodziejka książek, to tegoroczny hit książkowy, który idealnie sprawdzi się jako prezent na Mikołaja. Książka Markusa Zusaka opowiada historię Liesel Meminger, tytułowej złodziejki książek, która poprzez swoje kradzieże rozwija swoją wiedzę oraz poznaje świat. Jej przewinienia wydarzają się w okropnych czasach wojny i wraz z nimi dowiadujemy się jak wyglądały niektóre z okropnych wydarzeń, które miały wtedy miejsce. Nie jest to prosta książka, ale jedna z tych, która zostaje w naszej pamięci jeszcze na długo po jej przeczytaniu. Najlepszą rekomendacją znajdującej się w niej akcji niech będzie to, że jedna z największych amerykańskich wytwórni filmowych nakręciła na niej podstawie film, który również stał się światowym hitem.

puzzle-1000-sopot-kolaz-treflPuzzle 1000 Sopot kolaż TREFL
Puzzle to idealny prezent na Mikołaja, który pozwala w przyjemny sposób spędzać zimowe popołudnia. Piękny kolaż Sopotu ukazujący najbardziej interesujące miejsca w tym mieście składa się z 1000 puzzli. Ułożenie całości da wiele radości i satysfakcji dzieciom, jak również dorosłym. Wymiary obrazu po ułożeniu to 68×48 cm, dlatego gotowy kolaż można z łatwością oprawić i powiesić na ścianie jako własnoręcznie ułożony element dekoracyjny. Puzzle są bardzo dobrej jakości i będą znakomicie prezentować się na każdej ścianie.

, , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *