Tajemnice przyrody podręcznik do klasy 6

Tajemnice przyrody podręcznik do klasy 6

Tajemnice przyrody podręcznik do klasy 6 szkoły podstawowej.  Wydawnictwa Nowa Era. Autorstwa  Joanny Stawarz, Feliksa Szlajfer, Hanny Kowalczyk.

WKRÓTCE W SPRZEDAŻY! 

Ostatnia część podręcznika z serii Tajemnice przyrody dla szkoły podstawowej. Publikacja podobnie jak w latach ubiegłych charakteryzuje się czytelną strukturą, praktycznym układem stron oraz językiem dostosowanym do wieku uczniów. Bogactwo kolorowych ilustracji, zdjęć map czy rysunków ułatwia uczniom zrozumienie wielu trudniejszych tematów.

lekcje w klasie 6 rozpoczynają się tematem dotyczącym miejsca Ziemi we Wszechświecie. A na kolejne działy przypadają zjawiska fizyczne ruchu, siły, prądu elektrycznego, zjawiska świetlne. Następnie uczniowie poznają królestwa zwierząt, a następnie tematy związane z krajobrazami Ziemi. Tematy kończące rok szkolny dotyczą globalnych zagrożeń dla środowiska przyrodniczego oraz działań zmierzających do jego ochrony.

Do podręcznika można dokupić zestaw dwóch ćwiczeń. W pełni skorelowane z podręcznikiem przeznaczone do indywidualnej pracy ucznia. Mają na celu utrwalanie wiedzy z zakresu zagadnień przyrodniczych omawianych w podręczniku. Zeszyty ćwiczeń występują z elementami gier i zabaw, co sprawia ze nauka jest dla uczniów nie tylko kształcąca, ale również ciekawa.

tpcw1 tpcw2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *