Przyrodo Witaj podręcznik do klasy 6

Przyrodo Witaj podręcznik do klasy 6

Przyrodo witaj podręcznik do klasy 6 szkoły podstawowej. Wydawnictwa WSIP. Autorzy: Wawrzyniec Kofta, Ewa Kłos, Ewa Gromek, Ewa Laskowska, Andrzej Melson.

Seria Przyrodo, witaj! umożliwia pracę zarówno ze słabszymi, jak i zdolniejszymi uczniami. Wszystkie zagadnienia są objaśniane prostym i zrozumiałym dla ucznia językiem, dostosowanym do możliwości poznawczych tej grupy wiekowej. Zjawiska, pojęcia i definicje omówiono, odwołując się do ciekawych przykładów z życia codziennego oraz najbliższego otoczenia dziecka (domu, podwórka, szkoły, okolicy, regionu). Przystępne i zwięzłe podsumowania po każdym dziale, oprócz najważniejszych informacji, zawierają czytelne schematy, zestawienia i tabele ułatwiające zapamiętywanie materiału. Seria wspiera rozwijanie zainteresowań przyrodniczych poprzez ciekawe propozycje obserwacji i doświadczeń. Objaśnianie świata przyrody na przykładach z życia codziennego.

Do podręcznika można zakupić zeszyt ćwiczeń, w którym znajdują się dodatkowe materiały do tematów lekcyjnych, pogrupowanych w działy (takie same jak w podręczniku),  zadania mają na celu sprawdzenie stopień opanowania materiału przez ucznia. Znajdują się również miejsca na notatki z lekcji, dzięki czemu zeszyt dobrze uzupełnia tradycyjny zeszyt przedmiotowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *