Teraz matura 2016 Biologia Zadania i arkusze Nowa Era

Teraz matura 2016 Biologia Zadania i arkusze Nowa Era

Teraz matura 2016 Biologia Zadania i arkusze Nowa Era
Zbiór zadań i arkuszy maturalnych z biologii, poziom rozszerzony.

Teraz matura 2016 Biologia to zbiór zadań oraz arkuszy maturalnych, które pomogą każdemu maturzyście w przygotowaniu się do egzaminu z tego przedmiotu. Dzięki publikacji osoby zainteresowane zdawaniem matury z biologii mogą systematycznie pogłębiać swoją wiedzę i przygotowywać się do egzaminu. Forma zadań zaznajamia z tymi, które mogą faktycznie pojawić się na maturze. Zadania zostały opracowane w zgodzie z najnowszymi wytycznymi dotyczącymi egzaminu maturalnego, według których biologię można zdawać wyłącznie jako przedmiot na poziomie rozszerzonym. W książce znajdują się przykładowe zadania maturalne oraz wyjaśnienia wskazujące jak, krok po kroku, rozwiązać dane zadanie.

Teraz matura 2016 Biologia Zadania i arkusze Nowa Era podzielone są na trzy działy. W pierwszym z nich znajduje się dziewięć działów, z których zagadnienia pojawiają się na maturze, są to m.in. anatomia i fizjologia człowieka, genetyka, ewolucjonizm, badania przyrodnicze czy różnorodność i funkcjonowanie organizmów. W dziale drugim znaleźć można arkusze maturalne, w tym próbny egzamin maturalny przygotowany przez wydawnictwo Nowa Era. Dział trzeci stanowią odpowiedzi do arkuszy oraz zadań maturalnych. Publikacja prezentuje nie tylko zadania, które mogą pojawić się na egzaminie, ale również przybliża informacje na temat jego formy i przebiegu.

Autorzy: Przemysław Daszyński, Magdalena Fiałkowska-Kołek, Jolanta Holeczek, Barbara Januszewska-Hasiec, Małgorzata Leyko, Alina Nowakowska, Urszula Poziomek, Renata Stencel, Anna Tyc

Rok wydania: 2015

Wydawnictwo: Nowa Era

, , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *