Dlaczego rozwój w przedszkolu jest tak kluczowy?

Przedszkole to coś o wiele ważniejszego niż tylko miejsce, w którym dzieci przez kilka godzin dziennie mogą zająć sobie czas, podczas gry rodzice są akurat w pracy. Wychowanie wczesnoszkolne pomaga maluchom wybudować fundamenty, na których w kolejnych latach dokładane będą pokłady ich wiedzy o świecie. Przedszkole kształtuje u dziecka podstawowe umiejętności niezbędne do dalszego rozwoju. Uczy się tu nie tylko podstaw wiedzy stosowanej później w szkole podstawowej, ale przede wszystkim po raz pierwszy ma tu kontakt z rówieśnikami. Poprzez kontakt z innymi uczy się współpracy, rozwija wyobraźnię i kreatywność, rozumienia swoich emocji i emocji innych. W trakcie nauki przedszkolu dziecko rozwija się również ruchowo – podczas zajęć poprzez gry ruchowe, aktywności, taniec i zadania plastyczne rozwija zarówno motorykę dużą jak i małą. Na pracownicach i pracownikach przedszkola spoczywa więc wielka odpowiedzialność: po rodzicach są dla maluszków największych autorytetem, dbają o ich wychowanie, zrównoważony rozwój i bezpieczeństwo. Nikt nie podoła temu wszystkiemu sam – dlatego inwestycje w dodatkowe pomoce dydaktyczne są podczas wychowania wczesnoszkolnego tak często wybieraną metodą wsparcia. Podłoga interaktywna, znana też jako magiczny dywan lub magiczna podłoga, to doskonałe narzędzie wspomagające rozwój dzieci w przedszkolu.

Podłoga interaktywna jako narzędzie wspomagające rozwój w przedszkolu

Najnowszy model podłogi interaktywnej, magiczny dywan 4.0, zastosować można do wielu różnych aspektów nauki w przedszkolu – zarówno jako wsparcie w rozwoju motorycznym dzieci, ale również jako urozmaicenie zajęć pozwalające dzieciom podczas prostych gier i zabaw zdobyć wartościową wiedzę. Dywan interaktywny w przedszkolu wyróżnia się na tle standardowych narzędzi do nauki, gdyż pozwala pełnym energii dzieciakom na uczenie się poprzez ruch i zabawę zespołową. Dzięki temu formatowi nauki poprzez zabawę edukacja staje się o wiele bardziej efektywna, a maluchy pozostają aktywne i mobilizują całe swoje ciało, dzięki czemu rozwijają się również pod względem motorycznym. Różnorodne moduły stosowane w podłogach interaktywnych pozwalają trenować spostrzegawczość, pamięć, zręczność, rozwiązywanie problemów i logiczne myślenie – wszystko to podczas wykorzystujących rozszerzoną rzeczywistość (AR) gier i zabaw.

Działanie interaktywnej podłogi jest niezwykle proste: zawieszony na suficie rzutnik wyświetla na podłodze gry, w których dzieci ruchami rąk, nóg i całego ciała mogą wchodzić w interakcję: przesuwać bloczki, łączyć pary lub naciskać przyciski. Różnorodne modele do wyboru sprawiają, że interaktywne dywany do przedszkola można dopasować do swoich potrzeb – specjalne pakiety z grami i aplikacjami poszerzają bazową ofertę o zupełnie nowe, angażujące zabawy pozwalające uczyć dzieci o przyrodzie lub wprowadzać podstawy nauki języka obcego. To uniwersalne narzędzie doskonale sprawdzi się nie tylko w przedszkolach, ale i w klasach szkół podstawowych, świetlicach, domach kultury czy klinikach rehabilitacyjnych.

Kategorie: Gry